021-88650212
من مصرف کننده هستم
اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ شماره تماس خود را وارد کنید، همین امروز با شما تماس می گیریم

 گروتمان برای شرایط مختلف گزینه‌های متفاوتی را در اختیار همه قرار می‌دهد که متناسب با شرایط استفاده می‌باشد. لیست این عوامل عبارتند از :

امنیت: امنیت پنجره از مسائلی است که از دیرباز مورد توجه همه بوده است. این امر در مناطق تجاری، اداری و منازل مسکونی خصوصا طبقات همکف و اول اهمیت بیشتری دارد. برای چنین شرایطی پیشنهاد گروتمان استفاده از یراق‌آلات دوجهت با امنیت بالا یا فولکسی می‌باشد. همچنین استفاده از شیشه‌های لمینیت یا سکوریت توصیه می‌شود. اگر امنیت برای شما در اتاق کودکتان مدنظر است به نوعی که کودک شما نتواند به راحتی پنجره را باز و از آن خم شود و در عین حال امکان تهویه هوای اتاق هم مهیا شود پیشنهاد گروتمان استفاده از یراق TILT FIRST  است . استفاده از این یراق در بیمارستانها یا مراکز توانبخشی هم مناسب است.

 عایق صوتی: اگر شما در کنار یک اتوبان پر رفت و آمد سکونت دارید یا محل کار شما نزدیک چنین موقعیتی است پیشنهاد گروتمان استفاده از یراق‌آلات دوجهت یا فولکسی می‌باشد. در عین حال به شما پیشنهاد می‌شود از شیشه‌های دوجداره با ضخامت متفاوت استفاده کنید در صورتیکه آلودگی صوتی در محل سکونت شما بسیار بالا است استفاده از شیشه‌های لمینیت توصیه می شود:

  • جدول میزان آلودگی صوتی:

تعداد خودروی عبوری از خیابان

فاصله از خیابان

آلودگی صوتی بر حسب db

1500 خودرو

30-12 متر

29-28 دسی بل

1500 خودرو

12- 5 متر

34-30 دسی بل

30.000 خودرو

150-80 متر

39-35 دسی بل

30.000 خودرو

80-30 متر

44-40 دسی بل

 

  • انتخاب نوع شیشه مناسب بر حسب میزان عایق صوتی یا حرارتی:

ضخامت شیشه ها

 4 و  4 میلی متر

4 و 6 یا 4 و  8 میلی متر  *

 4 و 4/4 لمینیت شده

عایق حرارتی

متوسط

خوب

عالی

عایق صوتی

ضعیف

خوب

عالی

 

فضای پشت پنجره: اگر شما با محدودیت فضا مواجه هستید و امکان باز شدن پنجره به صورت لولایی برایتان مقدور نیست یا در ابعاد بسیار بزرگتری به بازشو نیاز دارید توصیه ما به شما انتخاب سیستم کشویی است. این سیستم‌ها عموما در آشپزخانه‌ها طرفدار بیشتری دارند. برای آببندی بالاتر و عایق صوتی بهتر ترجیحا اینکار را با سیستم لولایی مجهز به یراق فولکسی انجام دهید.

تهویه: اگر برای شما تهویه در کنار بسته بودن پنجره اهمیت دارد پیشنهاد گروتمان به شما استفاده از سیستم های TILT یا مورب است. این سیستم‌ها در حمام، استخر، سونا بیشترین کاربرد را دارند چرا که علاوه حفظ امنیت امکان تهویه را هم مهیا می‌نمایند. در مناطقی که رطوبت بالاست با این سیستم‌ها از رشد قارچ در محیط هم می توان جلوگیری کرد.

گروتمان؛ روشنی بی‌پایان