021-88650212

سوالات متداول

ایا یراق pvc امکان می‌تواند تحمل پروفیل آلومینیومی را داشته باشه؟

این سوال شاید بیشترین خطای ذهنی را در هرمخاطب ایجاد می‌نماید اما دلیل بروز این ذهنیت غلط بر مبنای متریال پروفیل شکل می گیرد در حالی که مبحث یراق، مبنا متریال پروفیل مطرح نمی‌باشد بلکه علاوه بر نوع و نحوه نشیمنگاه یراق بر روی پروفیل، قابلیت تحمل وزن مورد بحث می‌باشد. با توجه به اینکه اکثر یراق‌آلات نرمال چه پی‌وی‌سی و چه آلومینیوم بر مبنای تحمل وزن پایه 100 کیلوگرم طراحی می‌شوند و عملا 90% بازشوهای نرمال در هر دو متریال کمتر از این مقدار می‌باشد عملا تفاوتی در عملکرد و کیفیت یراق بر روی بازشو اتفاق نخواهد افتاد.

در هر دو سیستم آلومینیوم و پی‌وی‌سی نیز برای تحمل وزن‌های بالای 100 کیلوگرم اجرای برخی تمهیدات نیاز هست که در این مورد هم تفاوتی بین سیستم‌های گروتمان با سایر سیستم‌های آلومینیومی وجود ندارد.

چرا در گروتمان بر خلاف سایر سیستم‌های ترمال بریک، از لاستیک درزگیر میانی استفاده نشده است؟

  با توجه به نوع طراحی این سیستم و عدم قطع شدن لاستیک درزگیر در محل قرارگیری لولا بر خلاف سایر سیستمهای یراق در آلومینیوم، پوشش لاستیک‌‍های درزگیر در طول پروفیل فریم و بازشو کامل بوده و نیاز عملی به لاستیک درزگیر میانی نیست چرا که عملکرد این لاستیک در این سیستم برای بهبود عایق بندی در حد 5 تا 8 درصد بیشتر نیست اما در سایر سیستم‌ها استفاده از این لاستیک نقشی بیش از 60 تا 70 درصد در درزگیری دارد. استتفاده از این لاستیک برای گروتمان در شرایط عایق بندی بسیار بالا صرفا توصیه می شود و در شرایط هوایی ایران چندان از لحاظ عملکرد و هزینه به صرفه نیست

مزیت سیستم یراق PVC بر روی گروتمان نسبت به سایر سیستم‌های متداول در چه مواردی است؟

این سیستم علاوه بر تنوع بسیار گسترده نوع یراق‌آلات از قیمت بهینه‌تری نیز برخودار بوده و امکان رقابت را در عرصه تجاری مناسبتر می کند. در عین حال این سیستم به راحتی قابلیت مونتاژ حرفه‌ای بر روی میزهای مونتاژ با سرعت و کیفیت نصب بالا را می‌تواند به همراه داشته باشد، این امکان در سیستم یراق آلومینیوم هزینه بسیار بالایی را طلب می کند و عملا اکثر کارگاه‌ها به علت محدودیت نقدینگی قادر به استفاده از سیستم‌های اتوماسیون نبوده و نتیجتا هم بهره‌وری تولید کاهش یافته، احتمال بروز خطای انسانی بالاست و هم هزینه تمام شده نیز به علت دستی بودن فرایند بالا می باشد.

چه بازشوهایی در گروتمان می‌توان طراحی کرد؟

تقریبا اکثر بازشوها در این سیستم به راحتی قابل طراحی می باشند و سیستم به گونه‌ای طراحی شده تا بتواند تا وزن 100 کیلوگرم برای هر بازشو رو بدن افزودن هیچ ساپورتی تحمل نماید. برای وزن های بالاتر نیز این امکان با تقویت پروفیل و تغییر نوع یراق امکان پذیر خواهد بود. انوع یراق‌های بازشو قابل نصب عمومی عبارتند از : یراق تک جهت قابل تنظیم، یراق دوجهت با ایمنی پایه و ایمنی بالا، فولکس واگنی، فرانسوی، فرانسیس و اکاردئونی. همچنین انواع یراق‌های درب قابل نصب عبارتند از درب سرویس، بالکنی، فرانسیس و ... .